TUTORING SCHEDULE
(2nd semester. Course 2018-2019)

TEACHERS OFFICE MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY
Armendariz Benítez, Iñaki B-105 20:00-22:00 20:00-22:00 20:00-22:00
Barbas González, Fco Javier B-107 16:00 – 17:30 16:00 – 17:30 16:00 – 17:30 16:00 – 17:30
Castejón Solanas, Fernando A-138 20:00-21:30 17:00-19:30
Cerezo Bueno, Carolina B-105 10:30-13:30 10:30-13:30
Chávez Módena, Miguel A-313 10:30-12:30 10:30-12:30
Cordero Gracia, Marta A-313 10:00-13:00 10:00-13:00
Delgado Montes, Ignacio A-138 19:00-21:00 20:00-21:00 20:00-21:00
Fernandez Fraile, José Javier A-133 11:30-13:30
Ferrer Vaccarezza, Esteban A-311 14:00-16:00 09:30-10:30
14:00-17:00
Garicano Mena, Jesús A-313 15:00-18:00 15:00-18:00
Gómez López, Mariola A-317 11:00-14:00 15:30-17:30 11:00-12:00
Gómez Pérez, Ignacio B-107 11:00-13:00 11:00-13:00 16:00-18:00
Hernández Ramos, Juan A. A-316 15:30-18:30 10:30-13:30
Higuera Torrón, María A-137 09:00 – 11:00
16:45 – 17:45
09:00 – 11:00
16:00 – 17:00
17:00 – 18:00
Lapuerta González, M. Victoria A-136 11:00-14:00 13:00-14:00
17:00 – 18:00
Le Clainche Martínez, Soledad A-133 15:30-18:30 15:30-18:30
Luque Serrano, Bartolomé A-312 14:30-17:30 11:00-14:00
Madruga Sánchez, Santiago A-121 10:00 – 12:00 10:00 – 12:00 10:00 – 12:00
Mancebo Cortés, Fco. Javier A-126 11:00-13:00 08:30 – 10:30 08:30 – 10:30
Manzanero Torrico, Juan A-312 09:00 – 11:00 09:00 – 11:00
Martel Escobar, Carlos A-134 11:30-13:30 11:30-13:30 11:30-13:30
Martín Bautista, Juan Ángel A-127 11:30-13:30
14:30-15:30
11:30-13:30
14:30-15:30
Olarrea Busto, José A-315 10:30 – 11:45 11:45-13:00 11:45-13:00
14:45 – 17:00
Parra Fabián, Ignacio E. A-318 12:00-14:00 12:00-14:00 12:00-14:00
Plaza Menéndez, Pedro B-110 10:45-13:45 09:30-13:30 10:45 – 11:45
Pena Rodríguez, Manuel A-133 15:45 – 17:45 15:45 – 17:45
Rapún Banzo, M. Luisa A-128 10:00-13:00
14:30-16:00
14:30-16:00
Rodríguez Mesas, Antonio B-105 13:00 – 15:00 13:00 – 15:00 13:00 – 15:00
Rubio Calzado, Gonzalo A-312 10:00-13:00 10:00-13:00
Ruiz López, Guiomar B-110 11:00-14:00 11:00-14:00
Saavedra Lago, Laura A-127 17:45-18:45 11:00-14:00
15:00 – 16:00
17:45-18:45
Sánchez Álvarez, José Joaquín A-123 11:00-13:00 11:00-13:00 11:00-13:00
Valero Sánchez, Eusebio A-311 12:00-14:00 12:00-14:00 12:00-14:00
Varas Mérida, Fernando A-122 08:45 – 10:45
15:30-17:30
15:30-17:30
Vázquez Espí, Carlos A-132 12:45-13:45 12:45-13:45
15:00-17:00
12:45-13:45 12:45-13:45
(In the classroom)
Vega de Prada, José Manuel A-151 10:30-13:30 10:30-13:30
Vicente Buendía, Javier de A-315 10:00 – 12:00 15:00-17:00 10:00 – 12:00
Zamecnik Barros, Mario A-316 16:00-19:00 10:00-13:00